Witamy na stronie PIRG!
PIRG logo

Zespół joniki polimerów (PIRG)
Grupa prof. Wieczorka

Nasz zespół wchodzi w skład Katedry Chemii Nieorganicznej i Technologii Ciała Stałego
na Wydziale Chemicznym
Politechniki Warszawskiej.

Kontakt:
Noakowskiego 3
00-664 Warszawa
tel: 0 22 234 75 07
fax: 0 22 628 27 41
e-mail: wladek@ch.pw.edu.pl

Aktualności:

2015.06.18:

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o działaniach naszej grupy w ramach projektu europejskiego SirBatt: link do filmu.

2014.11.05:

Dzisiaj w telewizji TVN, w programie Dzień Dobry TVN, w materiale poświęconym samochodom elektrycznym, wystąpił w charakterze eksperta od baterii litowo-jonowych członek naszego zespołu, dr inż. Leszek Niedzicki.

2014.06.22:

W programie I Telewizji Polskiej (TVP1) wyświetlony został w dniu 22.06.2014 program "Jak to działa" o chemii i zachęcający do studiowania kierunków chemicznych. Dr inż. Leszek Niedzicki przedstawił w programie osiągnięcia i działalność grupy jako przykład na sukces polskiej chemii na świecie. W drugiej części programu, poświęconej studiowaniu chemii w Polsce, wystąpił dyplomant programu MESC, amerykanin Gene Nolis, przygotowujący dyplom pod kierunkiem Prof. Wieczorka. Opowiedział w programie o zaletach studiowania zaawansowanych technologii w Polsce z punktu widzenia obcokrajowca. Materiał zawierający oba opisane fragmenty programu

2013.07.11:

Na antenie radia Tok FM dzisiaj o godzinie 21:30 na temat baterii opowiadał członek naszego zespołu, dr inż. Leszek Niedzicki. Audycji (Radiowa Akademia Nauk) można posłuchać tutaj.

2012.12.23:

Na kanale TVP1 wyświetlony został w dniu 23.12.2012 program "Jak to działa", tym razem dotyczący wody. W segmencie dotyczącym "palności" wody wystąpił jako ekspert członek naszego zespołu, dr inż. Leszek Niedzicki - materiał filmowy (fragment programu).

2012.12.03:

Dyplomant PIRG, inż. Tomasz Trzeciak, którego promotorem jest dr hab. inż. Marek Marcinek a opiekunem dr inż. Leszek Niedzicki, otrzymał Złoty Medal Chemii, przyznawany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN pod patronatem Prezesa Fundacje na rzecz Nauki Polskiej. Nagroda została przyznana za pracę inżynierską Pana Tomasza, w ramach której zsyntezował nowe sole sodowe do elektrolitów w ogniwach sodowo-jonowych. Gratulujemy! Zdjęcie pamiątkowe (od lewej: dr inż. Leszek Niedzicki, inż. Tomasz Trzeciak, dr hab. inż. Marek Marcinek)

2012.11.21:

Dr inż. Zofia Zukowska (z PIRG) otrzymała Indywidualną Nagrodę Rektora PW II stopnia. Serdecznie gratulujemy. skan dyplomu

2012.09.27:

Doktorantka z naszego zespołu, mgr inż. Aneta Bernakiewicz, zdobyła nagrodę na konferencji międzynarodowej "Young scientists towards the challenges of modern technology" (która odbyła się w dniach 17-20.09.2012 w Warszawie) za pracę p.t. "Preparation and investigation of gel electrolytes based on PVdF/HFP containing supramolecular compounds". Gratulujemy! Skan dyplomu

2012.07.10:

Dyplomant z naszego zespołu, inż. Tomasz Trzeciak otrzymał prestiżowy grant Ventures, przyznany przez Fundacje na rzecz Nauki Polskiej. Grant posłuży do realizacji pracy dyplomowej Pana Tomasza, której celem jest synteza i zbadanie nowej soli litowej do elektrolitów w ogniwach litowo-jonowych.

2012.06.20:

Marek Marcinek, członek naszego zespołu, uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego po pomyślnym zdaniu kolokwium habilitacyjnego. Gratulujemy!

2012.05.12:

W magazynie Bloomberg Businessweek Polska ukazał się artykuł na temat akumulatorów litowo-jonowych, w którym w charakterze eksperta cytowany jest członek naszego zespołu, dr inż. Leszek Niedzicki. Fragment artykułu na stronie dwutygodnika Bloomberg Businessweek Polska.

2012.03.30:

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość wręczenia nagród Premiera za działalność naukową. Dr inż. Leszek Niedzicki z naszego zespołu odebrał z rąk Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbary Kudryckiej nagrodę premiera za wyróżniającą się pracę doktorską. Fotografia z wręczenia.

2011.11.24:

W Telewizji Polskiej, na kanale TVP1, wyświetlony został w dniu 24.11.2011 program "Jak to działa", który był poświęcony akumulacji energii. W części poświęconej bateriom i akumulatorom wystąpił jako ekspert członek naszego zespołu, dr inż. Leszek Niedzicki - materiał filmowy (fragment programu).

2011.10.01:

Na rozpoczęciu roku Wydziału Chemicznego PW, wykład inauguracyjny na temat chemicznych źródeł prądu został wygłoszony przez jednego z członków grupy - dr. inż. Marka Marcinka.

2011.10.01:

W ramach rozpoczęcia roku akademickiego 2011/2012 na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej rozdano Nagrody Rektora. Zespołową Nagrodę Rektora otrzymali dr inż. Zofia Grażyna Żukowska i dr inż. Marek Marcinek, a Indywidualną Nagrodę Rektora za pracę doktorską otrzymał dr inż. Leszek Niedzicki (cała trójka to członkowie grupy PIRG).

2011.07.03:

W ramach reklamy imprezy promocyjnej Politechniki Warszawskiej "Samochody Elektryczne - Pojazdy Przyszłości?" w telewizji Polsat odbyła się w ramach programu "Nowy Dzień", w której wystąpili dr inż. Leszek Niedzicki z Wydziału Chemicznego i mgr Wiktor Niedzicki z Wydziału Mechatroniki - materiał filmowy.

2011.07.01:

Z okazji zorganizowanej przez Politechnikę Warszawską imprezy promocyjnej pod tytułem "Samochody Elektryczne - Pojazdy Przyszłości?" odbyła się reklama imprezy w telewizji - kanał TVP1, program "Kawa czy Herbata". Wystąpili w niej dr inż. Leszek Niedzicki z Wydziału Chemicznego, dr inż. Arkadiusz Hajduga z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz mgr Wiktor Niedzicki z Wydziału Mechatroniki - materiał filmowy.

2011.06.27:

Jeden z pracowników grupy prof. Wieczorka - dr inż. Leszek Niedzicki - otrzymał prestiżową nagrodę Siemensa za najlepszą pracę doktorską zakończoną wdrożeniem. W ramach uroczystej sesji Senatu Politechniki Warszawskiej nagrodę wręczyli Rektor PW prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik i Prezes zarządu Siemens Sp. z o.o., Pan Peter Baudrexl. Fotografia z wręczenia.
17378